17 grudnia 2017
1. Dziś niedziela radości. Pan, który przychodzi i przemienia nasze życie jest źródłem naszej chrześcijańskiej radości.
2. Dzisiejsza zbiórka przed kościołem przeznaczona jest cele inwestycji parafialnych.
3. Roraty będą sprawowane od poniedziałku do piątku o g. 17.00. W środę Msza św. tylko o g. 7.00. Ponadto Msze św. adwentowe o g. 18.00. W tym tygodniu będzie nam również pomagał ks. Artur Kułton – kapelan szpitali ostrowskich.
4. W piątek o 19.15 spotkanie modlitewne.
5.  Plan spowiedzi adwentowych w najbliższych dnach podaliśmy za stronie internetowej. Proszę nie odkładać spowiedzi na dzień Wigilii.
6. W przyszłą niedzielę przeżywamy IV niedzielę Adwentu i równocześnie dzień Wigilii. Msze św. tylko do południa.
7. Światło Betlejemskie będziemy mogli zabierać w przyszłą niedzielę do południa.
8. W Uroczystość Bożego Narodzenia Pasterka w naszym kościele o północy. W ciągu dnia w pierwsze święto Msze św. o godz. 8.30, 10.00, i 11.30. Nie będzie Mszy św. po południu.
9. W drugie święto (św. Szczepana) Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie Pasterki taca przeznaczona jest na fundusz Pro Familia, a w II święto na KUL i WSD.
10. Odpust parafialny – Święto Św. Rodziny – w tym roku przypada w niedzielę 31 XII. Suma o g. 12.00.
11. Zapraszamy na kolejny koncert kolęd „Betlejem w Kaliszu”, który odbędzie się w czwartek 11 I w kaliskiej Arenie. Najpiękniejsze kolędy wykonają m.in. Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak  i Beata Bednarz. Mamy kilka biletów.
12. W związku ze zbliżającą się kolędą prosimy, by zgłosiły się w zakrystii rodziny, które w ubiegłym roku nie mieszkały jeszcze na terenie naszej parafii i dlatego nie miały odwiedzin kolędowych.
13. W opłatki wigilijne i świece można zaopatrywać się przed kościołem i w zakrystii. Prasę katolicką nabywamy przy wyjściu z kościoła.
14. Dary dla rodzin potrzebujących pomocy składamy po Mszy św. o g. 18.00 do środy włącznie. Odbiór darów w sobotę po Mszy wieczornej.
15. Bóg zapłać za prowadzenie różańca, godzinek i koronki, dbanie o wnętrze świątyni i za ofiary zebrane w ramach zbiórki na Kościoły Wschodnie.

4. W piątek o 19.15 spotkanie modlitewne.

Msze Św.

Niedziela: