23 i 30 czerwca 2019

23 czerwca

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.
2. Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
3. W Oktawie Bożego Ciała codziennie Msza św. z nab. czerwcowym i procesją o g. 18.00 (również w środę), a dziś procesja po Mszy o 11.30.
4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza św. z procesją o g. 18.00.
5. We wtorek 25 VI rozpoczniemy pielgrzymkę do Medjugorie. Zbiórka pielgrzymów o g. 9.00. Msza św. o 10.00, a po niej wyjazd. Można z nami pielgrzymować duchowo, przekazując intencje modlitewne, które będziemy polecać w czasie pielgrzymki. W tych intencjach zostanie odprawiona Msza św. w sanktuarium.
6. W czwartek na zakończenie oktawy poświecenie ziół i wianków oraz procesja do czterech ołtarzy. Program przygotowania ołtarzy został zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej. Hasła jak w ubiegłym roku.
7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu. Msza św. z procesją o g. 18.00.
8. W piątek o g. 19.30 spotkanie modlitewne, na które zaprasza Wspólnota Nowa Pascha.
9. Uroczystości odpustowe: w Przygodzicach - w środę o g. 18.30, w parafii św. Pawła - w sobotę o g. 12.00, w Gorzycach - niedzielę o g. 12.00.
10. W sobotę przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o g. 10.00 i o 18.00. Taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską („Świętopietrze”). Msza wieczorna z uroczystości św. Apostołów. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Dr Piotr Rossa – nasz rezydent. Polecam Go pamięci modlitewnej Parafian.
11. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować festyn „Czerwcówka u Świętej Rodziny” (Parafianom, Radzie Osiedla i wszystkim Darczyńcom). Bóg zapłać za ofiary zebrane w ramach składki inwestycyjnej.
12. Polecamy prasę katolicką: „Opiekun”, „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, MGN i „Miłujcie się”.
13. Informujemy, że od przyszłego tygodnia Msze św. niedzielne będą sprawowane o 8.30, 10.00 i 11.30.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30 czerwca

14. We wtorek Nowenna do Najśw. Rodziny o g. 18.00, w środę po Mszy św. o g. 8.00 nabożeństwo do św. Józefa.
15. Adoracja w intencji powołań w I czwartek miesiąca 4 VII od 17.30.
16. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od g. 9.00, adoracja Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do 21.00. Okazja do spowiedzi od g. 17.00 do 18.00. Msza św. z nabożeństwem do NSPJ o 18.00. W tym dniu przypada ósma rocznica Peregrynacji Matki Bożej w Wizerunku Jasnogórskim. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i o 21.00 na Apel Jasnogórski.
17. W sobotę 6 VII o g. 9.00 nabożeństwo I-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP.
18. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w Oktawę Bożego Ciała, a także prowadzącym różaniec, godzinki i koronkę oraz dbającym o wnętrze świątyni.
19. W tym wakacyjnym czasie przypominamy o tym, że do świątyni należy przychodzić w odpowiednim świątecznym ubraniu.
20. Polecamy prasę katolicką: „Opiekun”, „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, MGN i „Miłujcie się”.
21. Informujemy, że od dziś aż do końca sierpnia Msze św. będą sprawowane o 8.30, 10.00 i 11.30.

23 czerwca

30 czerwca

15. Adoracja w intencji powołań w I czwartek miesiąca 4 VII od 17.30.

Msze Św.

Niedziela: