14 kwietnia 2019

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
2. Dzisiaj poświęcenie gałązek palmowych w czasie każdej Mszy św., Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym o g. 15.00. a po nich kolejna Msza św. w intencji uzdrowienia.
3. Również dzisiaj Diecezjalne Spotkanie Młodych na Górze Krzyża Jubileuszowego (rozp. o 13.45, Msza św. o 15.00).
4. Msze św. w W. Poniedziałek, W. Wtorek i w W. Środę o g. 8.00.
5. W poniedziałek o 18.30 spotkanie dla tych, którzy pragną się czynnie zaangażować w Triduum Paschalne.
6. Instrukcje dla ministrantów w W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę o g. 10.00.
7. W Wielki Czwartek uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. Po zakończeniu liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. „ciemnicy” do 22.00 (od 20.30 adoracja prowadzona, a o 21.40 Gorzkie Żale (cz. I) i Modlitwa na zakończenie dnia (Kompleta).
8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu początek adoracji o godz. 8.00 - modlitwa brewiarzowa (Jutrznia i Godzina Czytań). Gorzkie Żale (cz. II) o g. 14.00. Droga Krzyżowa o g. 14.30 zakończona Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Wielkopiątkowe nabożeństwo Męki Pańskiej o g. 18.00. Po nim Gorzkie Żale (cz. III), adoracja prowadzona przez parafian i Modlitwa na zakończenie dnia (Kompleta), a następnie czuwanie przy Grobie Pańskim przez całą noc aż do Wigilii Paschalnej. Proszę, aby na wyłożoną listę zapisały się osoby chętne na każdą godzinę czuwania.
9. W Wielką Sobotę tradycyjnie zalecane jest, aby zachować chociaż post jakościowy (taki, jak w piątki całego roku). Początek adoracji w sobotę o godz. 8.00 - modlitwa brewiarzowa (Jutrznia i Godzina Czytań). Święcenie potraw w kościele o g. 11.00 i od g. 14.00 do 16.00, co pół godziny. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 20.00, (w niedzielę o 15.00). Plan Triduum, adoracji w W. Piątek i W. Sobotę dla ministrantów i wszystkich parafian wg ulic został podany w gablocie i na stronie parafii. W czasie Triduum każdego dnia 10 minut przed liturgią komentarz wprowadzający. Świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa rozpoczynamy Liturgią Wigilii Paschalnej w sobotę o 20.30 – wszyscy przynosimy ze sobą świece. Liturgię zakończy uroczysta procesja rezurekcyjna. Zapraszamy kandydatów do Bierzmowania do niesienia figury MB Fatimskiej, a osoby ze Wspólnoty odmawiającej Koronkę - do niesienia relikwii św. Jana Pawła II. Wodę poświęconą w czasie liturgii Wigilii Paschalnej można będzie zabierać potem z kościoła. Po Wigilii Paschalnej agapa w salce przygotowana przez Wspólnotę Nowa Pascha.
10. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o 8.30 (wraz z Jutrznią), 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy popołudniowej. W Poniedziałek Wielkanocny program nabożeństw jak w każdą niedzielę. W II święto zbiórka na KUL i WSD.
11. W kruchcie znajdują się koperty na daninę diecezjalną, którą można składać na tacę w czasie Mszy św. Do skarbony można również składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
12. Dziękujemy za prowadzenie różańca i godzinek, daninę diecezjalną oraz troskę o wnętrze kościoła. Szczególne podziękowanie Panom i Wspólnocie za akcję sprzątania placu, salki i posadzenie kwiatów.
13. Polecamy prasę katolicką oraz książkę ks. Marcina Kierzka (który głosi u nas kazania pasyjne) „W szkole Józefa”.
14. Jeśli jeszcze są dzieci lub młodzi do 16 lat, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznych poszerzonych wakacjach z Bogiem pn. „Boskie Wakacje” (od 24 do 31 VIII br. w Mrówkach n. Jeziorem Wilczyńskim w Powidzkim Parku Krajobrazowym), mogą zgłosić się w zakrystii. Szczegóły na plakatach.
15. Spowiedź św.: w poniedziałek - w Parafii św. Pawła, we wtorek – w Parafii Św. Antoniego, a w środę - w Konkatedrze. Dokładny plan zamieszczamy na stronie internetowej parafii.

Msze Św.

Niedziela: