5 lipca 2020

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej poprzez przyjmowanie sakramentów, modlitwę, lekturę Pisma Świętego oraz poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą, która jest dziełem Stwórcy.
2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, np. o rolnikach oraz o tych, którzy nie mogą mieć w tym czasie urlopów, a zwłaszcza pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
3. Od dzisiaj rozpoczynamy modlitwę w intencji misji ewangelizacyjnych, które zaplanowaliśmy od 26 IX do 4 X. Codziennie jedna osoba może ofiarować Panu 1 godzinę adoracji oraz Mszę św. z Komunią św. Każda osoba może się zgłosić na obie inicjatywy w jednym dniu lub rozłącznie: w jednym dniu - adoracja, a w innym - Msza św. Przygotowaliśmy formularz internetowy dostępny na naszych stronach oraz listę do zapisów na stoliku pod chórem.
4. Codziennie Msze św. o g. 18.00, w środę o 8.00. W lipcu i sierpniu niedzielne Msze św. będą sprawowane tylko do południa.
5. We wtorek Nowenna do Najśw. Rodziny o g. 18.00, w środę po Mszy porannej nabożeństwo do św. Józefa, Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o 15.00.
6. Biuro parafialne czynne będzie we wtorki od 16.00 do 17.00 i w środy od 17.30 do 18.30.
7. Różaniec z wymieniankami i Msza św. za zmarłych w czwartek 11 VII o g. 18.00.
8. W piątek o g. 19.15 uwielbienie, na które zaprasza Wspólnota Nowa Pascha.
9. Informujemy, że Msza św. w int. uzdrowienia odbędzie się w tym wakacyjnym czasie w sobotę 1 VIII o g. 18.00.
10. W tym wakacyjnym czasie szczególnie przypominamy o tym, że do świątyni należy przychodzić w odpowiednim świątecznym, a nie rekreacyjnym ubraniu.
11. Na czas wakacji i urlopów polecamy lekturę prasy katolickiej.
12. W związku z Jubileuszem parafii rozprowadzamy cegiełki, którymi są ikony przedstawiające reprodukcję mozaiki Św. Rodziny z naszego kościoła. Wszystkie ikony stanowią one jubileuszową pamiątkę rodzinną, a także wspaniały prezent dla najbliższych. Zamówione ikony będą dostępne w najbliższych dniach po niedzieli.
13. Bóg zapłać za prowadzenie różańca, koronki i godzinek, troskę o wnętrze świątyni.
14. Jutro rozpoczynamy kolejny etap renowacji kościoła malowanie, renowacja ławek, wykonanie konfesjonałów. Zapraszamy chętnych jutro o g. 8.00 do prac porządkowych polegających na wynoszeniu ławek, przedmiotów i paramentów. Msze św. w tym czasie w salce. W przyszłą niedziele Msze św. najprawdopodobniej na zewnątrz kościoła.

8. W piątek o g. 19.15 uwielbienie, na które zaprasza Wspólnota Nowa Pascha.
11. Na czas wakacji i urlopów polecamy lekturę prasy katolickiej.

Msze Św.

Niedziela: