10 grudnia 2017

1.  Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Na ten cel przeznaczona jest zbiórka przed kościołem.

2.  Dziś o 15.30 kolejna Msza św. w intencji uzdrowienia.

3. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. roraty (pod hasłem „Strażnik skarbów”) będą sprawowane od poniedziałku do piątku o g. 17.00, ale w środę o 7.00. Dwa razy w tygodniu roraty będzie sprawował ks. Artur Kułton – kapelan szpitali ostrowskich. Zapraszamy dzieci z lampionami, aby wzięły udział w procesji sprzed zakrystii do kościoła. Niezależnie od rorat będą sprawowane Msze św. adwentowe o g. 18.00. (z wyjątkiem środy).

4. W środę 13 XII w naszej parafii odbędzie się sesja modlitewna „Pełni Ducha Świętego”, którą poprowadzi o. Józef Witko – franciszkański kaznodzieja i ewangelizator. Początek o g. 16.30. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, które możemy potraktować jako adwentowy dzień skupienia! Zapraszamy również kandydatów do bierzmowania.

5.  W czwartek 14 XII od g. 15.00 będą dodatkowe odwiedziny chorych i starszych Parafian. Można ich zgłaszać w zakrystii po Mszach św.

6.   Wymienianki roczne i Msza św. za Zmarłych w czwartek o g. 18.00.
7.   W piątek o 19.15 spotkanie modlitewne.

8.  Spowiedź adwentowa w naszej parafii w sobotę 16 XII: od godz. 8.30 do 10.00, 15.30 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. W sobotę dodatkowa Msza św. o g. 10.00 po spowiedzi. Komunia św. poza Mszą o g. 9.00, 9.30, 16.00, 16.30 i 17.30. Zapraszamy!

9.   W sobotę o 10.00 spotkanie „Promyków”.

10. W związku ze zbliżającą się kolędą prosimy, by zgłosiły się w zakrystii rodziny, które w ubiegłym roku nie mieszkały jeszcze na terenie naszej parafii i dlatego nie miały odwiedzin kolędowych.

11. Przy ołtarzu umieszczone są serduszka z numerkami, do których przydzielono rodziny potrzebujące oraz chorych. Apelujemy do Parafian o pomoc dla tych rodzin w związku ze świętami. Każdy, kto chce pomóc, zabiera serduszko i zgłasza się w drugiej połowie tygodnia po ankietę osoby czy rodziny wraz z podstawowymi potrzebami. Po czym można będzie przygotować paczkę za dowolną sumę. Nie kupujemy słodyczy. Paczki te będzie można składać do III Niedzieli Adwentu w salce. Termin odbioru prezentów, w których partycypuje parafia zostanie podany. Zapewniamy dyskrecję.

12. Bóg zapłać za prowadzenie różańca, godzinek i koronki, dbanie o wnętrze świątyni.
13. Dziękujemy za dary dla bezdomnych ze Schroniska im. Św. Brata Alberta.
14. Przez cały Adwent do wyczerpania rozprowadzamy w zakrystii lub przed kościołem świece wigilijne i opłatki. Ponadto polecamy prasę katolicką i kalendarze.
15.  Biskup Kaliski mianował kapelanem Domu im. Brata Alberta ks. Edwarda Walę z Domu im. Jana Pawła II.

16. W miniony poniedziałek Biskup Kaliski ustanowił ponad 40 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. Wśród nich jest dwóch naszych parafian: Paweł Nowak i Wojciech Piotrowiak. Otrzymaliśmy stosowne dekrety (odczytać). W tym momencie mamy trzech szafarzy. Życzymy im, aby bożego błogosławieństwa w posłudze Kościołowi.

ks. Dominik Wodniczak, proboszcz

Msze Św.