29 listopada 2020

1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce trzyletniego programu duszpasterskiego którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. W tym czasie pragniemy zgłębiać celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. W ten sposób dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
2. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie - Roraty będą sprawowane od poniedziałku do piątku (również w środę) o g. 17.00. Zapraszamy dzieci i nie tylko do uczestnictwa w kościele lub przez Internet. Niezależnie od rorat będą sprawowane Msze św. adwentowe o g. 18.00. (a w środę o 8.00).
3. W poniedziałek o g. 17.00 Msza św. o wybór biskupa.
4. We wtorek po Mszy św. o g. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej, Rady Ekonomicznej oraz odpowiedzialnych Wspólnoty Nowa Pascha.
5. W czwartek o g. 19.00 w salce - katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w grudniu bądź też mających pełnić funkcję chrzestnego poza parafią.
6. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adoracja od 15.00 do 21.00 z przerwą na Eucharystię o g. 17.00 i 18.00. Spowiedź od g. 16.00. Od 19.00 do 20.00 adoracja prowadzona przez Wspólnotę Nowa Pascha.
7. W sobotę o 9.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały od 6 do 8 XII. Poprowadzi je ks. dr Piotr Spyra z Zamościa – ewangelizator, wykładowca i muzyk. Temat rekolekcji: „O Bogu, który wypełnia każdy głód serca”. Plan rekolekcji podany został w Internecie. Można uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchownych w kościele lub duchowo poprzez przekaz internetowy.
9. Za tydzień po Mszy porannej spotkanie Rodziny Żywego Różańca. Proszę się zapoznać z wywieszonym planem posługi.
10. W związku z rekolekcjami w przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o g. 18.00 dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. W trakcie poświęcenie książeczek i medalików. Prosimy zaopatrzyć dzieci w książeczki „Przyjdź, Panie Jezu” oraz w „Cudowny Medalik” – dostępne w Księgarni Św. Antoniego.
11. Przypominamy młodzieży klas VIII o zapisach na kurs przygotowujący do Bierzmowania (r. 2006). Mogą zapisać się również młodzi ze starszych roczników, którzy wcześniej nie przystąpili do tego sakramentu. Zapisu należy dokonać poprzez wypełnienie formularza internetowego, do którego link znajduje się na naszej stronie internetowej.
12. Trwa modlitwa w intencji pokonania pandemii, o dobry wybór nowego biskupa dla naszej diecezji oraz o dalsze łaski jubileuszowe i owoce konsekracji kościoła dla Parafii. W tym tygodniu adoracja po Mszy św. tak długo jak będą chętni, maksymalnie do 21.00.
13. Dziękujemy za prowadzenie różańca, godzinek i koronki, trwanie na adoracji i dbanie o wnętrze świątyni oraz wszelkie ofiary.
14. Są dostępne: „Opiekun”, Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” przydatny na Roraty oraz kalendarz diecezjalny.
15. Przez cały Adwent do wyczerpania rozprowadzamy w zakrystii lub przed kościołem świece wigilijne i opłatki.
16. Polecamy włączenie się w akcję Fundacji Małych Stópek "
17. Od 1 do 30 XII w Sadowiu sprawowana będzie gregorianka w int. Ryszarda Mielczarka.
18. Transmitujemy on-line z naszego kościoła na kanale YT Mszę św. niedzielną o g. 10.00, Msze św. roratnie oraz rekolekcyjne. Informacje możemy znaleźć na stronie parafialnej.
19. Informujemy, że obchody jubileuszu 25-lecia naszej parafii przedłużamy do 20 VIII kiedy wybije 26 lat istnienia naszej wspólnoty.

3. W poniedziałek o g. 17.00 Msza św. o wybór biskupa.
7. W sobotę o 9.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
16. Polecamy włączenie się w akcję Fundacji Małych Stópek "

Msze Św.

Niedziela: