1 grudnia 2019

1. Rozpoczynamy dziś Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”.
2. Dziś Spotkanie Rodziny Żywego Różańca po Mszy porannej.
3. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie - Roraty będą sprawowane od poniedziałku do piątku o g. 17.00 (wyjątkowo w środę o 7.00). Zapraszamy dzieci, aby z lampionami wzięły udział w procesji wejścia. Niezależnie od rorat będą sprawowane Msze św. adwentowe o g. 18.00. (z wyjątkiem środy).
4. We wtorek spotkanie Zespołu Katechetycznego i wszystkich pracowników parafii o g. 19.00.
5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców w środę o g. 19.00.
6. W czwartek o g. 19.00 w salce - katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w grudniu bądź też mających pełnić funkcję chrzestnego poza parafią.
7. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adoracja od 15.00 do 21.00 z przerwą na Eucharystię o g. 17.00 i 18.00. Spowiedź od g. 16.00. Od 19.00 do 20.00 adoracja prowadzona przez Wspólnotę Nowa Pascha.
8. W sobotę o 11.00 spotkanie „Promyków”.
9. Za tydzień przeżywać będziemy dzień pomocy duchowej i materialnej Kościołowi na Wschodzie.
10. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. wystąpi w naszym kościele duet Maja & Matan który usłuży na Mszach autorskimi piosenkami uwielbiającymi Boga oraz rozprowadzi po każdej Mszy św. swoje płyty.
11. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o 11.30 poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy zaopatrzyć dzieci w tzw. „Cudowny Medalik”.
12. W niedzielę o g. 11.30 Msza św. w int. dzieła „Różaniec Rodziców za Dzieci”. Zapraszamy wszystkich, którzy już należą do Róży oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę inicjatywę polegającą codziennym odmawianiu za swoje dzieci jednego dziesiątka różańca, prosząc w ten sposób Boga o błogosławieństwo i ochronę dla tych dzieci.
13. W niedzielę adoracja Najśw. Sakramentu od 12.30 do 13.30 w ramach Godziny Łaski.
14. W przyszłą niedzielę o 15.30 kolejna Msza św. w intencji uzdrowienia.
15. W poniedziałek 9 XII o g. 17.00 będziemy sprawować Mszę św. w int. obrony życia i o łaskę poczęcia dla małżonków pragnących dziecka. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie przynależących do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
16. Spowiedź adwentowa w naszej parafii we wtorek 17 XII.
17. Do 14 XII sprawowana jest gregorianka w int. Urszuli Szczepaniak.
18. Dziękujemy za prowadzenie różańca, godzinek i koronki, dbanie o wnętrze świątyni, ofiary zebrane w ramach składki inwestycyjnej.
19. Przez cały Adwent do wyczerpania rozprowadzamy w zakrystii lub przed kościołem świece wigilijne i opłatki.
20. Otwieramy zapisy na przyszłoroczną akcję dla dzieci pn. „Boskie Wakacje” od 23 do 30 VIII br. w Mrówkach n. Jeziorem Wilczyńskim w Powidzkim Parku Krajobrazowym. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii i biurze oraz u p. Violetty Stachurskiej w SP 13. Prosimy już teraz się zgłaszać ze względu na dobrą renomę tego wydarzenia, które odbyło się na zakończenie minionych wakacji.
21. Jeszcze pozostało tylko kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii od 1 do 9 II 2020 r.
22. Są dostępne: „Opiekun, Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” przydatny na Roraty oraz kalendarz diecezjalny.

2. Dziś Spotkanie Rodziny Żywego Różańca po Mszy porannej.
5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców w środę o g. 19.00.
8. W sobotę o 11.00 spotkanie „Promyków”.
14. W przyszłą niedzielę o 15.30 kolejna Msza św. w intencji uzdrowienia.
16. Spowiedź adwentowa w naszej parafii we wtorek 17 XII.
17. Do 14 XII sprawowana jest gregorianka w int. Urszuli Szczepaniak.

Msze Św.

Niedziela: