12 i 19 stycznia 2020

1. Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Przyjęcie chrztu jest dla nas wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.
2. Dziś o g. 15.30 kolejna Msza św. w intencji uzdrowienia.
3. W czasie kolędy Msze św. od poniedziałku do piątku o g. 8.30. W sobotę Msza św. o g. 18.00.
4. W tym czasie biuro parafialne czynne tylko po Mszach porannych i w środę od 17.30 do 18.30.
5. W środę o g. 19.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
6. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższą sobotę rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
7. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
8. Eucharystia wotywna o Duchu Świętym, na którą zaprasza Wspólnota Nowa Pascha, odbędzie się w piątek o g. 20.15.
9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Chór św. Józefa z Jankowa Przygodzkiego, który zaśpiewa na Mszy św. o 11.30, a po niej będzie miał miejsce krótki koncert kolęd. Dyrygentem choru jest p. Jadwiga Smok. Zapraszamy.
10. W niedzielę 19 I zbiórka na pokrycie kosztów jubileuszowych inwestycji, które rozpoczniemy niebawem.
11. Wszystkim babciom i dziadkom z racji ich święta życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.
12. W czwartek 23 I o 8.30 Msza św. zbiorowa w int. zmarłych.
13. W piątek 24 I spotkanie modlitewne o g. 19.30.
14. Dziękujemy za prowadzenie modlitw oraz o dbanie o wnętrze świątyni. Jeśli są panie, które chciałby włączyć się do tzw. Diakonii gospodarczej, która sprząta kościół, prosimy, aby zgłosiły się w zakrystii lub w czasie kolędy.
15. Zachęcamy do lektury i nabywania prasy katolickiej.
16. Można zabierać poświęconą wodę znajdującą się w specjalnym naczyniu pod chórem.
17. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.
18. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Program kolędy został podany w gablocie oraz na stronie internetowej.

Msze Św.

Niedziela: