17 marca 2019

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
3. Dziś o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Marcin Kierzek, wikariusz z Konkatedry, diecezjalny duszpasterz środowisk twórczych.
4. We wtorek 19 III przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła. Zapraszamy o g. 18.00 na Nowennę do Najśw. Rodziny i Mszę św.
5. W środę o 19.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
6. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.45, dla młodzieży i starszych o g. 18.30.
7. W piątek o 19.30 Msza św. o dary Duchu Świętym wraz z uczczeniem relikwii Św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki).
8. Spotkanie „Promyków” w sobotę o g. 11.00.
9. Od 25 do 27 III Rekolekcje dla dzieci SP nr 13 poprowadzi s. Augustyna Król, dominikanka z Broniszewic. Natomiast od 31 III do 3 IV ks. Eugeniusz Guździoł, egzorcysta i proboszcz z Poznania, poprowadzi Rekolekcje Wielkopostne dla naszej parafii.
10. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych rozpocznie się dziś w Konkatedrze, Mszą św. o g. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla narzeczonych w dużej sali Domu Katolickiego.
11. W związku z dzisiejszą zbiórką do puszek na misje składka inwestycyjna będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę. Wtedy też pojawią się koperty na daninę diecezjalną i parafialną.
12. W poniedziałek 25 III przeżywamy Ur. Zwiastowania Pańskiego a zarazem 27 rocznicę ustanowienia Diecezji Kaliskiej. W tę Uroczystość obchodzimy w Kościele Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy już teraz na Eucharystię o g. 18.00 i włączenie się w dzieło obrony życia. Pod chórem wyłożyliśmy materiały Pro-life.
13. Dziękujemy za prowadzenie modlitw i troskę o wnętrze świątyni.
14. Polecamy prasę katolicką.

5. W środę o 19.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
8. Spotkanie „Promyków” w sobotę o g. 11.00.
13. Dziękujemy za prowadzenie modlitw i troskę o wnętrze świątyni.
14. Polecamy prasę katolicką.

Msze Św.

Niedziela: