17 października 2021
1. Wczoraj obchodziliśmy 1 r. dedykacji (poświęcenia) naszej świątyni. Dziś przeżywamy Niedzielę ewangelizacyjną goszcząc ks. Teodora Sawielewicza, rekolekcjonistę, ewangelizatora, twórcę słynnego profilu „TeoBańkologia”. Ten najbardziej słyszalny ksiądz w Polsce wygłosi u nas kazania na wszystkich Mszach i poprowadzi Eucharystię w int. uzdrowienia o g. 15.30.
2. Dziś w katedrze kaliskiej o godz. 16.30 podczas Mszy św pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego odbędzie się rozpoczęcie na poziomie diecezjalnym XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”.
3. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz kolejny zaprasza parafie, przedszkola, szkoły i rodziny do włączenia się w doroczną inicjatywę modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu” dnia 18 X br. Jest to kampania modlitewna o pokój i jedność na całym świecie, która zachęca jednocześnie dzieci i młodzież do szukania pomocy i wsparcia w trudnych chwilach u Boga.
4. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. W sobotę Różaniec przed Eucharystią. W niedziele - o g. 8.00 zamiast Godzinek. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach. Różaniec dla dzieci w tym tygodniu w poniedziałek (a nie we wtorek – ze względu na wspomnianą inicjatywę „Milion dzieci modli się na różańcu”), czwartek o g. 17.00 oraz w sobotę o g. 11.00. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
5. Przyjmujemy na wymienianki roczne i jednorazowe.
6. W piątek przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II, którego relikwie czcimy w naszej świątyni. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą różańcową.
7. W piątek o g. 19.30 w kościele spotkanie modlitewne, na które zaprasza wspólnota Nowa Pascha w ramach Seminarium Odnowy Wiary. To ostatni moment, aby jeszcze dołączyć i nabyć podręcznik przy wyjściu z kościoła.
8. Ponadto zapraszamy na adoracje w tygodniu po wieczornym nabożeństwie różańcowym do g. 21.00.
9. W niedzielę 24 X obchodzony będzie Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Rozpoczyna on się tydzień aktywności misyjnej. Ponieważ w tym dniu wyznaczona jest taca na Świętopietrze oraz zbiórka do puszek na misje, nasza składka inwestycyjna przeprowadzona zostanie jednak w niedzielę - 31 X.
10. W przyszłą niedzielę o g. 16.30 w Parafii Św. Antoniego odbędzie XVI Koncert Papieski. Szczegółowy program na ulotkach i plakacie.
11. Dziękujemy za prowadzenie różańca, godzinek i koronki, troskę o wnętrze świątyni oraz ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz nabywania kalendarza diecezjalnego, a szczególnie książek naszego Gościa - Ks. Teodora Sawielewicza.

5. Przyjmujemy na wymienianki roczne i jednorazowe.

Msze Św.

Niedziela: