1. Sakramenty św. :

Chrzest - Chrzty w formie uroczystej (na Mszy św.) udzielane są w II sobotę (18.00) i w IV niedzielę miesiąca (11.30), a przygotowanie odbywać się będzie w I czwartki po Mszy św.
Chrzest należy zgłosić przynajmniej tydzień przed wybranym terminem. Chrzest zgłaszają rodzice dziecka. Potrzebne dokumenty:
- ODPIS SKRÓCONY AKTU URODZENIA z USC
- ŚWIADECTWO ŚLUBU KOŚCIELNGO RODZICÓW
- Rodzice chrzestni - poświadczenie Księdza Proboszcza, że mogą być chrzestnymi (ojcem lub matką chrzestną może być osoba praktykująca swoją wiarę, która przyjęła już sakrament bierzmowania i ukończyła szesnasty rok życia)

Małżeństwo - zainteresowane osoby proszę, by zgłaszały się co najmniej trzy miesiące przed planowaną datą ślubu, w celu uzgodnienia terminu, godziny i omówienia dalszego ciągu przygotowań. Proszę, by każda para osobno umawiała się na termin tego pierwszego spotkania. Spraw związanych z sakramentem małżeństwa, z wyjątkiem zapowiedzi przynoszonych z zewnątrz, nie można załatwiać przez osoby trzecie.
Potrzebne dokumenty:
- świadectwo chrztu św. (z parafii, gdzie chrzest się odbył; ważne - pół roku od daty wystawienia); z wpisem o bierzmowaniu
- świadectwo nauki religii
- potwierdzenie ukończenia Katechezy Przedmałżeńskiej (tzw. kurs przedmałżeński)
- potwierdzenie udziału w spotkaniach w Poradni Małżeńskiej (tylko u uprawnionych przez Biskupa Instruktorów!!!)

- zaświadczenie z USC stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa
- dowody osobiste

Eucharystia - Msze św. niedzielne i świąteczne w sobotę (lub w dzień poprzedzający święto) o godz. 18.00 oraz w niedziele i święta godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 15.30 (z wyjątkiem lipca i sierpnia). W dni powszednie - w środę o godz. 8.00 (podczas Adwentu o godz. 7.00; po świętach Bożego Narodzenia do Wielkanocy o godz. 8.30); w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00 (w Adwencie dodatkowo o 17.00). Chciejmy pamiętać, że pełny udział we Mszy św. jest dopiero wtedy, gdy przystępujemy do komunii św. Stąd też bardzo zachęcam do regularnego korzystania ze spowiedzi św.

Pokuta - okazja do spowiedzi codziennie, pół godziny przed Mszą św., w niedziele o godz. 8.00, 11.00 i 15.15. W pierwszy piątek miesiąca godzinę przed Mszą św. Bardzo proszę, by pragnący skorzystać ze spowiedzi św. przychodzili odpowiednio wcześnie, tak aby wszyscy zdążyli się wyspowiadać a Msza św. mogła rozpocząć się punktualnie.

Sakrament chorych - pamiętajmy, że ten sakrament jest dla żywych, a nie dla zmarłych. Dlatego rodzina powinna zadbać w odpowiednim czasie o to, by chory mógł się wyspowiadać, przyjąć komunię św. i sakrament namaszczenia chorych. Przypominam, że jest to sakrament powtarzalny, można go przyjmować w życiu wiele razy, zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba. Objazdy chorych i starszych Parafian odbywają się w każdy pierwszy piątek miesiąca od godziny 9.00. Zawsze jednak można zgłosić chorego indywidualnie. Pamiętajmy o tym, że sakrament chorych umarłemu już nic pomóc nie może. Przyjmuje się go w chorobie a nie po śmierci!!

Msze Św.

Niedziela: