Eucharystia - Górą Przemienienia

Categories: | Author: Proboszcz | Posted: 2008-03-14 | Views: 4094

Po co człowiek wchodzi na szczyty gór? Żeby więcej zobaczyć, żeby oderwać się od tego, co w dolinach, żeby być "bliżej nieba". Są tacy, którzy to rozumieją, doceniają i potrafią wykorzystać. Są też i tacy, dla których jest to zupełnie niepojęte, niepotrzebne, niezrozumiałe.

Jezus wziął apostołów i zaprowadził na górę. Na msze św. zaprasza nas Jezus. To On proponuje nam tę cotygodniową wędrówkę.
     Tam się przemienił. Chrystus oddaje się nam w swoim słowie i w Komunii św.
     "Panie, dobrze, że tu jesteśmy". Dobrze nam tu być. Choć może nawet nie do końca rozumiemy, co się dzieje, ale to jest właściwe miejsce i właściwy czas, żeby korzystać z bliskości tajemniczych dzieł Boga.
     "Jego słuchajcie". Bóg Ojciec wskazuje na Syna, i podpowiada nam, żebyśmy zaufali Jego nauce, Jego wskazaniom, Jego poleceniom.
     "Gdy podnieśli głowy, nikogo nie widzieli". Kończy się tajemnica spotkania, ale trwają jego skutki, jego owoce.
     Po co przychodzę na Mszę św., tę cotygodniową Górę Przemienienia? Może by więcej zobaczyć, by się czegoś w szkole Jezusa nauczyć, by trochę odpocząć od trosk codziennych, by być bliżej Boga i Jego spraw.
     Ale są i tacy, dla których jest to zupełnie niepojęte, niepotrzebna, niezrozumiałe.