Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Categories: | Author: bartekg | Posted: 2008-05-18 | Views: 3272

Wszystko, cokolwiek sensownego robimy, robimy w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Czasem świadomie, czasem nam tej świadomości brak.

Ale tak właśnie jest. Bo Bóg Trójjedyny jest Przyczyną, Która sprawia, że jesteśmy, jest Mądrością, Która sprawia, że możemy sensownie działać, i jest Mocą, Która sprawia, że w ogóle coś zdziałać potrafimy.
     W naszej parafii dzisiaj Pierwsza Komunia św. dzieci. To także nasze, dorosłych, święto. To – ROCZNICA – naszego pierwszego, tak bliskiego zetknięcia się z Niepojętym, Trójjedynym, który w Eucharystii znalazł sposób, by być z nami możliwie jak najbliżej.
     Bóg Niepojęty.
     Bóg bliski i oczywisty.
     Tylko On potrafi to pogodzić.
     „Wierzę w Ciebie, Boże żywy, w Trójcy Jedyny, Prawdziwy. Wierzę w coś objawił, Boże, Twe słowo mylić nie może”.