Niedziela V Wielkanocna

28 kwietnia 2024 r.

Myśl tygodnia

Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go. (Seneka)

1. Dziś V niedziela wielkanocna, w której Jezus zachęca nas do trwania w Nim na wzór latorośli w winnym krzewie. Jest to trwanie aktywne i obopólne.
  2. W środę rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie będą sprawowane po Mszy św.  Ale w środę Apel Jasnogórski wraz z nab. majowym o g. 21.00 (z wyjątkiem najbliższej środy). W sobotę po Mszy i w niedzielę po pierwszej Mszy – Litania Loretańska.
  3. W poniedziałek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów  obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za  przyczyną św. Józefa. O g. 12.00 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu Mszę św. będzie celebrował biskup toruński Wiesław Śmigiel.
  4. W środę obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu Msze św. o g. 8.00 i 18.00 z nab. majowym. W środę nie będzie czynne biuro parafialne.
  5. Okazja do spowiedzi z racji I piątku w czwartek od g. 17.30 do 18.00. W trakcie nabożeństwa majowego w czwartek modlitwa o powołania.
  6. W piątek Ur. NMP Królowej Polski i I piątek miesiąca. Msze św. o 8.30, 10.00 i 11.30. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu odpust w Parafii przy ul. Królowej Jadwigi – suma o g. 12.00. Uroczystości odpustowe przypadają również w Wierzbnie i w Latowicach.
  7.   W I sobotę o g. 9.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  8.   Odwiedziny chorych w tym miesiącu – wyjątkowo w I sobotę od g. 10.30. Wszystkich chorych w ich domach odwiedzą szafarze i udzielą Komunii św. Jeśli są chorzy, którzy potrzebują spowiedzi czy namaszczenia, prosimy zgłosić ten fakt w czasie niniejszych odwiedzin, a wtedy kapłan w najbliższym czasie udzieli tych sakramentów.
  9.  W niedzielę po Mszy porannej spotkanie Rodziny Żywego Różańca.
  10.  Za tydzień Odpust ku czci Św. Stanisława BiM – Patrona Polski i Ostrowa Wlkp. w Konkatedrze – suma o g. 12.00.
  11. Bóg zapłać za prowadzenie Różańca, Godzinek i Koronki, za troskę o wnętrze świątyni. Dziękujemy także Rodzinom, które złożyły ofiarę na daninę diecezjalną oraz za ofiary złożone w ramach zbiórki inwestycyjnej.
  12.  Polecamy najnowszy numer „Opiekuna”.
  13. Od 1 do 30 maja sprawowana będzie w Domu Księży Emerytów gregorianka w int. śp. Jana Kasprzaka.