Poradnia specjalistyczna

Poradnia specjalistyczna przy Parafii św. Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza parafian oraz wszystkie osoby zainteresowane niezależnie od miejsca zamieszkania do skorzystania z możliwości konsultacji i wsparcia w zakresie:

– rodziny, np. relacje z dziećmi, trudności wychowawcze;

– małżeństwa, np. wzmacnianie relacji, kryzysy, konflikty małżeńskie – pomoc w rozwiązaniu;

– indywidualnego poradnictwa psychologicznego, np. problem z rozwojem osobowości, z radzeniem sobie z problemami, stresem;

– współczesnych zaburzeń psychospołecznych itp.

Informacje o funkcjonowaniu poradni rodzinnych dla narzeczonych znajdują się na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Kaliskiej https://drdk.pl/

Poradnia przy Parafii św. Rodziny czynna jest:

1) Konsultacje udzielane przez panią Iwonę Ambroży odbywają się w DRUGĄ i CZWARTĄ ŚRODĘ każdego miesiąca w godzinach 17.00-19.00 WYŁĄCZNIE PO WCZEŚNIEJSZYM ZGŁOSZENIU SIĘ i otrzymaniu informacji zwrotnej o możliwości spotkania, terminie i godzinie.

Czas trwania jednorazowej konsultacji – około 50 min. Konsultacje są bezpłatne.

Kontakt w celach zgłoszenia się: SMS o treści rozpoczynającej się od słów PARAFIA PRUŚLIN pod numer: 603 426 769

2) Ponadto istnieje możliwość skonsultowania się z lekarzem psychiatrą Józefem Łakomym po numerem tel. 574249364 – czynnym w środy od g. 13.00 do 14.00.

Biografia pełniącej dyżury poradnicze:

Iwona Ambroży – psycholog

Ukończone studia magisterskie, specjalność psychologia kliniczna człowieka dorosłego – Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kurs w zakresie przygotowania pedagogicznego, studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej oraz wspierania rozwoju i edukacji osób ze spektrum autyzmu, superwizja oraz szkolenia psychoterapeutyczne: Kurs Podstawowy i Zaawansowany Psychoterapii Systemowej Indywidualnej, Rodzinnej i Grupowej oraz cykl warsztatów Systemowa Terapia Dzieci i Młodzieży – Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej, ponadto liczne szkolenia w obszarze diagnozy i terapii psychologicznej dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych m.in. w Szkole Psychoterapii DIALOG. Nauczyciel dyplomowany – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ostrowie Wielkopolskim.

Oferta pomocy: konsultacje – poradnictwo psychologiczne* (dzieci, młodzież, rodzice, rodziny, osoby dorosłe)

*Konsultacje psychologiczne to krótkoterminowa forma pomocy (do 4-5 spotkań) oferowana osobom zdrowym, doświadczającym problemów życiowych, trudności przystosowawczych i kryzysów rozwojowych. Celem spotkań jest znalezienie wspólnie z osobą/osobami szukającymi wsparcia trafnych sposobów zaradczych, rozwiązań zgłaszanych trudności, a także zasobów czy koniecznych kompetencji, które wymagają wzmocnienia lub rozwoju. Konsultacje psychologiczne w razie potrzeby mogą być wstępem do procesu diagnostycznego, leczenia psychoterapeutycznego czy psychiatrycznego w wybranych, specjalistycznych placówkach.