XVI Niedziela okresu zwykłego
21 lipca 2024 r.

Myśl tygodnia:

Wypoczynek to nie jest bezczynność. Wypoczynek to praca nad regeneracją sił. (Dale Carnegie)

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus jawi nam się jako Dobry Pasterz, który troszczy się o nas i zaprasza do twórczego przeżywania wypoczynku.
  2. Dziś kolejna składka inwestycyjna.
  3. Msze św. w niedziele wakacyjne tylko do południa. W dni powszednie o g. 18.00, a w środę o 8.00.
  4. Dziś rozpoczynamy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska. Poświecenie pojazdów z racji wspomnienia Patrona kierowców za tydzień po każdej Mszy św.
  5. W czwartek 25 lipca o g. 18.00 Msza zbiorowa za zmarłych.
  6. W piątek 26 lipca w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę, których Tradycja Kościoła czci wraz z kultem Maryi.
  7. W piątek o g. 19.30 spotkanie modlitewne Wspólnoty Nowa Pascha.
  8. Diecezjalna Telewizja Internetowa DOM JÓZEFA rozpoczyna działalność w nowej siedzibie przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu. Powstaje tam studio nagrań programów telewizyjnych z możliwością realizacji transmisji na żywo z udziałem publiczności, wysokiej jakości sala konferencyjna wyposażona w zaawansowane rozwiązania multimedialne oraz kameralne kino. Zapraszamy parafie i wspólnoty diecezjalne do wsparcia działalności telewizji. Na stronie www.domjozefa.tv. znajdują się szczegółowe informacje. Ponadto zapraszamy na dzień otwarty 31 lipca w godzinach 10:00 – 18:00.
  9. Bóg zapłać za prowadzenie różańca, koronki i godzinek oraz troskę o wnętrze świątyni.
  10. Polecamy aktualny numer „Opiekuna”.