II Niedziela Adwentu

4 grudnia 2022 r.

Myśl tygodnia:

Piękne zadanie na Adwent: obudzić we wspomnieniach dobroć, a przez to otworzyć drzwi nadziei. (Benedykt XVI)

1. W drugą niedzielę Adwentu Słowo Boże wzywa nas do przemiany życia, czyli nawrócenia. Dziś przypada dzień pomocy duchowej i materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka na ten cel. Dziś po Mszy porannej spotkanie Rodziny Żywego Różańca.
  2. Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie – Roraty będą sprawowane od poniedziałku do piątku o g. 17.00. Niezależnie od rorat będą sprawowane Msze św. adwentowe o g. 18.00.
  3. W czwartek Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 8.30, 16.30 roraty dla dzieci i o 18.00. Msza św. o 16.30 w int. dzieła „Różaniec Rodziców za Dzieci” – w trakcie oraz osobisty Akt Zawierzenia Dzieci oraz poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy zaopatrzyć dzieci w tzw. „Cudowny Medalik”. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
  4. W ramach Godziny Łaski w czwartek dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu od 12.00 do 13.00.
  5. W czwartek o g. 18.00 wymienianki roczne i Msza św. w int. zmarłych.
  6. Rekolekcje Adwentowe odbędą się od 11 do 13 XII. Poprowadzi je ks. Dariusz Kwiatkowski, profesor liturgiki. Plan rekolekcji zostanie niebawem rozpowszechniony.
  7. W najbliższy piątek 9 grudnia o g. 19.00 odbędzie się czuwanie pn. Wieczór Chwały. W jego programie przewidziano uwielbienie, modlitwę wstawienniczą, spowiedź oraz Eucharystię i modlitwę o uzdrowienie chorych. Zapraszamy!
  8. Ponadto zapraszamy na adoracje w tygodniu po wieczornych Mszach św. do g. 21.00.
  9. Polecamy włączenie się w akcję Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla maluszka”. Na naszej choince pojawiły się także serduszka, które można wylosować, po czym zgłosić się w zakrystii i pomóc potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
  10. Dziękujemy za prowadzenie różańca, godzinek i koronki, trwanie na adoracji i dbanie o wnętrze świątyni oraz ofiary zebrane w ramach składki inwestycyjnej.
  11. Polecamy prasę katolicką. Ponadto przez cały Adwent do wyczerpania rozprowadzamy w zakrystii lub przed kościołem świece wigilijne i opłatki.
AcceptPrivacy Settings