Niedziela XIX okresu zwykłego

7 sierpnia 2022 r.

Myśl tygodnia:

Być człowiekiem, to nic innego, jak być odpowiedzialnym. (Antoine de Saint-Exupery)

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  2. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów, zwłaszcza maryjnych, ale także miesiąc trzeźwości.
  3. Msze św. w niedziele wakacyjne tylko do południa W dni powszednie o g. 18.00, a w środę o 8.00.
  4. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie od 24 do 31 sierpnia. Koszt 650 zł i 250 euro. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Zapraszamy.
  5. Zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu po Mszach wieczornych do g. 21.00.
  6. Dożynki diecezjalne odbędą się w Grabowie n. Prosną 21 sierpnia.
  7. Bóg zapłać za prowadzenie różańca, koronki i godzinek, troskę o wnętrze świątyni.
  8. Polecamy nowy numer „Opiekuna” „Gościa Niedzielnego”, „MGN” i „Miłujcie się” oraz Małego Przewodnika Katolickiego dla dzieci (wakacyjny numer o błogosławionej Sancji, diamentach i gwiazdach).
  9. W sierpniu sprawowana jest w Domu Księży Emerytów gregorianka w int. śp. Marii Stawowskiej. Codziennie będziemy modlić się za nią w naszym kościele.
AcceptPrivacy Settings