Projekt z PFRON

Beneficjent: Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim

Nazwa projektu: Zwiększenie dostępności architektonicznej obiektów Parafii Świętej Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim

Finansowanie projektu:

• Dofinansowanie z PFRON: 453 412,00 zł (80%)
  • Wkład własny Parafii: 113 355,00 zł (20%)
  • Łączna wartość projektu: 566 767,00 zł (100%)

Termin realizacji projektu: 17.11.2023 r. – 15.12.2024 r.

Zakres działań realizowanych w ramach projektu:

• dostosowanie toalety dla osób niepełnosprawnych
  • wykonanie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych
    wraz z zabezpieczeniem parkingu
  • przystosowanie podłoży pod powierzchnie antypoślizgowe (wszystkich schodów przy kościele oraz domu parafialnym)
  • zakup i ułożenie powierzchni antypoślizgowych (z granitu)
  • wykonanie pochylni (2) dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich wraz z zakupem i montażem balustrad
  • zakup i montaż poręczy i uchwytów w ciągach komunikacyjnych
  • zakup i montaż drzwi wejściowych (7) o szerokości w świetle co najmniej 90 cm (dębowe, w tym główna brama wejściowa)

Zakres dostosowań oraz dostępności usług uruchomionych na skutek otrzymania dofinansowania:

• Celem projektu jest kompleksowe zapewnienie osobom niepełnosprawnym większego
    i bezpiecznego dostępu do publicznych obiektów Parafii oraz realizowanych w nich inicjatyw duszpasterskich i społecznych
  • Dostosowania dotyczą pochylni dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, poręczy i uchwytów w ciągach komunikacyjnych dla osób z niepełnosprawnością ruchową, powierzchni antypoślizgowych w poszczególnych ciągach komunikacyjnych (dojściach i wejściach), zakupu i montażu drzwi wejściowych o szerokości w świetle co najmniej 90 cm oraz wykonania toalety dla osób niepełnosprawnych wraz z odpowiednim wyposażeniem ułatwiającym korzystanie z urządzeń higieniczno-sanitarnych, a także wykonania miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych wraz z zabezpieczeniem parkingu.